System dystrybucji oprogramowania - pracownicy

W celu dystrybucji oprogramowania, Wydział Matematyki i Informatyki przystąpił do programu ELMS (E-academy License Management System). W jego ramach pracownicy oraz studenci Wydziału Matematyki i Informatyki mogą samodzielnie pobierać oprogramowanie z serwerów Microsoft-u oraz generować klucze aktywacyjne, jeśli oprogramowanie takich kluczy wymaga.

Chęć uczestnictwa w programie ELMS należy zgłosić administratorowi programu w pokoju C217.

Pracownicy Wydziału Matematyki i Informatyki zamierzający skorzystać z tej formy wypożyczenia oprogramowania powinni:

1. posiadać konto pocztowe na serwerze wydziałowym
  2. posiadać konto w systemie ELMS

Po założeniu obu kont (system ELMS potrzebuje co najwyżej 48h) pracownik otrzymuje powitalny e-mail zawierający podstawowe informacje dotyczące systemu ELMS i możliwości zalogowania się do niego. Są to: adres strony domowej systemu i nazwę użytkownika (username). Standardowo nazwą użytkownika jest adres e-mail na serwerze wydziałowym:

login[at]math.uni.lodz.pl

Aby uzyskać oprogramowanie należy zalogować się do systemu wchodząc tutaj.
Istnieje możliwość zmiany hasła dostępowego do systemu ELMS w zakładce: Your Account.

Podstawową metodą dystrybucji udostępnionego oprogramowania jest metoda DOWNLOAD. Pozwala ona wygenerować klucz aktywacyjny, jeżeli wybrane oprogramowanie takiego klucza wymaga. Inicjuje ona także kopiowanie na komputer osobisty krótkiego programu,
który po uruchomieniu rozpoczyna pobieranie właściwego oprogramowania. Najczęściej ściągnięte oprogramowanie jest obrazem płyty instalacyjnej, czyli plikiem *.iso. Plik ten może być skopiowany na płytę CD/DVD.

Uwaga !!!

W przypadku jakichkolwiek kłopotów z korzystaniem z konta w systemie ELMS należy zgłosić się do pokoju C217.