System dystrybucji oprogramowania - studenci

W celu dystrybucji oprogramowania, Wydział Matematyki i Informatyki przystąpił do programu ELMS (E-academy License Management System). W jego ramach pracownicy oraz studenci Wydziału Matematyki i Informatyki mogą samodzielnie pobierać oprogramowanie z serwerów Microsoft-u oraz generować klucze aktywacyjne, jeśli oprogramowanie takich kluczy wymaga.

Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki zamierzający skorzystać z tej formy wypożyczenia oprogramowania powinni posiadać status studenta WMiI oraz konto w systemie ELMS,
o założenie którego można wystąpić wypełniając formularz dostępny tutaj.

Po poprawnym wypełnieniu formularza następuje weryfikacja danych i aktywacja konta ELMS. Następnie (system ELMS potrzebuje około 48h) student otrzymuje powitalny e-mail zawierający podstawowe informacje dotyczące systemu ELMS i link do strony, gdzie należy ukończyć proces rejestracji.

Podstawową metodą dystrybucji udostępnionego oprogramowania jest metoda DOWNLOAD. Pozwala ona wygenerować klucz aktywacyjny, jeżeli wybrane oprogramowanie takiego klucza wymaga. Inicjuje ona także kopiowanie na komputer osobisty krótkiego programu, który po uruchomieniu rozpoczyna pobieranie właściwego oprogramowania. Najczęściej ściągnięte oprogramowanie jest obrazem płyty instalacyjnej, czyli plikiem *.iso. Plik ten może być skopiowany na płytę CD/DVD.

Szczegóły dotyczące rejestracji na stronie ELMS oraz pobierania oprogramowania można znaleźć w zakładce "Krok po kroku".

Uwaga !!!

W przypadku jakichkolwiek problemów z korzystaniem z konta w systemie ELMS,
należy skontaktować się z Pracownią Informatyczną (pok. C217 lub C216).