Eduroam

Na terenie WmiI  działa sieć eduroam.

Na naszym wydziale system eduroam pozwala na uzyskanie dostępu do sieci bezprzewodowej

bez konieczności kontaktowania się z lokalnymi administratorami. Nie wymaga rejestrowania adresu MAC każdego urządzenia,  które chce się połączyć z siecią eduroam.

Dodatkowym plusem korzystania z  sieci jest dostęp do Internetu w każdym ośrodku udostępniającym sieć eduroam na świecie, przy użyciu tych samych poświadczeń.

Studenci, aby korzystać z sieci eduroam muszą mieć aktywne konto w domenie studenckiej UŁ.

Aktywacja konta jest możliwa tutaj.

Pracownicy UŁ, łączą się z siecią eduroam korzystając z poświadczeń domenowych własnego wydziału.

Użytkownicy sieci eduroam nie mają dostępu do usług sieciowych dostępnych wyłącznie

w wewnętrznej sieci WMiI UŁ.

Więcej informacji odnośnie sieci eduroam i konfiguracji urządzeń można znaleźć tutaj.

notatka_2b__b.jpg
azuree.jpg