Eduroam
wtorek, 19 stycznia 2016 08:39

Chcielibyśmy poinformować, że na naszym wydziale została uruchomiona sieć eduroam.

Na terenie WMiI system eduroam pozwala na uzyskanie dostępu do sieci bezprzewodowej bez konieczności kontaktowania się z lokalnymi administratorami. Wiąże się to ze zniesieniem konieczności rejestrowania adresu MAC każdego urządzenia,  które chce się połączyć z siecią eduroam.

Dodatkowym plusem korzystania z  sieci jest dostęp do Internetu w każdym ośrodku udostępniającym sieć eduroam na świecie, przy użyciu tych samych poświadczeń.

Użytkownicy sieci eduroam nie mają dostępu do usług sieciowych dostępnych wyłącznie w wewnętrznej sieci WMiI UŁ.

Studenci, aby móc korzystać z sieci eduroam powinni aktywować konto w domenie studenckiej UŁ. Aktywacja konta jest możliwa tutaj.

Konto to daje również możliwość korzystania z usługi Office 365.

Pracownicy UŁ, aby połączyć się z siecią eduroam korzystają z poświadczeń domenowych własnego wydziału.

Więcej informacji odnośnie sieci eduroam i konfiguracji urządzeń można znaleźć tutaj.